ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 13:24

Antalya'da 36 kaçak göçmen yakalandı


Gazipaşa'da, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 36 kaçak göçmen yakalandı.
     Zeytinada köyü Şansa Mahallesi'nde tarlada çok sayıda insanın saklandığını gören çoban Muhittin Çağlar, köy muhtarı Ömür Tuncer'e haber verdi. Tuncer'in bilgi verdiği jandarma ekipleri, söz konusu yerde bulunan 33 kaçak göçmeni gözaltına aldı. Ekipler, ayrıca kaçmaya çalışan 3 kişiyi de ormanlık alanda yakaladı.
     Daha sonra Zeytinada Jandarma Karakoluna götürülen 9'u çocuk, 8'i kadın olmak üzere Afgan ve Myanmarlı 36 kaçak göçmenin ifadeleri alındı.
     Afganistanlı Müjgan Nebizade (17), jandarmaya verdiği ifadede, ailesiyle 5 aydır İstanbul'da yaşadıklarını, Yunanistan'ın İstanbul'dan daha iyi olduğunu söyleyen 3 kişinin kendilerini minibüslerle Gazipaşa'ya getirdiğini söyledi.
     Yunanistan'a gitmek için bu kişilere, kişi başı yetişkinler için bin, çocukları için 500 dolar verdiklerini anlatan Nebizade, "Çarşamba gününden bu yana buradayız. Hiçbir şey yiyip içmedik. Bizi buradan alacaklarını, gemi ile Yunanistan'a götüreceklerini söylediler" dedi.
     İfadelerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen kaçak göçmenler, geçici olarak Gazi Spor Salonu'nda barındırıldı. Kaçak göçmenlere jandarma tarafından yiyecek verildi.
     Göçmenler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edilmek üzere Antalya Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edilecek.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER