ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 23:06

Antalya Özel İdaresi 9 taşınmazın ihalesini yapacak

Antalya Özel İdaresi 9 taşınmazın ihalesini yapacak


Antalya İl Özel İdaresi, Kepez, Muratpaşa ve Serik ilçelerindeki toplam 9 taşınmazın satışını gerçekleştirecek. Taşınmazların satışı 12 Eylül 2013 tarihinde İl Özel İdaresi binasındaki encümen toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. Maddesine göre satışı yapılacak olan taşınmazların ihalesine şartname koşullarını yerine getiren herkes katılıp teklif verebilecek. Mülkiyeti Antalya İl Özel İdaresi’ne ait taşınmazların 170 metrekare ile bin 197 metrekare arasında değişirken 2 tanesi hisseli kalan 7 tanesi ise tam hisseli olduğu açıklandı.

Satışı yapılacak arsalardan Kepez ilçesi Kuzeyyaka Mahallesi sınırlarındaki 2, 3 ve 4 nolu parseller yan yana olup birleştirilebileceği gibi ayrı ayrı da değerlendirilebileceği belirtildi. Kanal boyu ve askeriye ile yan yana konumdaki 3 parselin toplamı 924 metrekare büyüklüğünde olduğu açıklandı.
Kuzeyyaka Mahallesi’ndeki diğer parsel 384 metrekare olup bunun 245 metrekaresinin İl Özel İdaresi’ne ait olduğu vurgulandı. Kepez’deki bir başka arsa Kültür Mahallesi’nde yer almakta. 258 metrekare büyüklüğündeki arsa AKEV Kolejinin yan tarafında Yeni Öğretmenevi ile yeni açılan Erasta iş merkezinin batısında, Akdeniz Üniversitesinin ise kuzeyinde olduğu vurgulandı.

Muratpaşa ilçe sınırlarındaki 2 adet arsa Antalya’nın en işlek bölgeleri arasında gösterilen Soğuksu Caddesi üzerinde yer alıyor. Dr. Galip Kahraman İlköğretim Okulu bitişiğindeki taşınmazlar 760 ile bin197 metrekare alana sahip olduğu açıklandı. Muratpaşa’daki diğer bir taşınmaz Konuksever Mahallesinde bulunuyor. Toplam 732 metrekare büyüklüğünde ki arsa şehir merkezine ve alışveriş merkezlerine yakın olması nedeniyle de dikkat çekiyor.

Antalya İl Özel İdaresi mülkiyetin de olan bir başka arsa da Serik ilçesine bağlı Orta Mahallesi’nde yer alıyor. Antalya-Serik karayoluna son derece yakın bir konumdaki arsa planda ticari olup toplam da 725 metrekarenin 170 metrekaresi İl Özel İdaresi mülkiyetinde olduğu ifade edildi.

Toplam 9 taşınmazın ihalesi 12 Eylül 2013 Perşembe günü saat 10.30’da başlayacağı ve her bir arsanın il encümen huzurunda ayrı ayrı satılacağı belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER