ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:48

Antalya, olimpik yüzme havuzuna kavuşuyor


Antalya’nın Muratpaşa ilçesine yapılacak tam olimpik yüzme havuzunun temeli törenle atıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, şehirde yaşayan herkesin taleplerinin kendileri için bir emir olduğunu, bu tesisleri yaparak emirleri yerine getirdiklerini söyledi.

Muratpaşa ilçesi Yeşilbahçe Mahallesi’nde inşasına başlanan tam olimpik yüzme havuzu temel atma törenine çok sayıda vatandaşın yanı sıra Başkan Süleyman Evcilmen ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek katıldı. On bin metrekare alan üzerine iki havuzlu bir tesis olarak inşa edilecek yüzme havuzunun 10 ayda tamamlanacağı açıklandı. Ayrıca bu olimpik havuzun 13,5 milyon liraya mal olacağı belirtildi. Bin 250 kişilik oturma kapasitesi, spa merkezi, fitness, squash (duvar tenisi) sahası, bilardo salonu, dans salonu, kafeterya ve açık oturma alanıyla, tesisin tam otomatik sistemle hizmet verecek.

Temelini attıkları olimpik havuzun teknik malzemeleriyle çağın ötesinde bir tesis olduğunu kaydeden Başkan Evcilmen, "Çocuklarımız bu havuzlardan yetişen şampiyonlar olarak Türkiye’nin gururu olacaklardır. Belediye olarak biz kimseden borç almıyoruz. Alacağımız çok. Borcumuz yok. Kasamızda her an para mevcut. Bu durumdan ötürü de istediğimiz projeyi istediğimiz zamanda hayata geçiriyoruz. Bu belediyecilikte bir örnektir. Bütçesi fazlası veren belediyenin adı, 'Muratpaşa Belediyesi'dir." diye konuştu.

Antalya’nın spor tesisi eksikliğine dikkat çeken Evcilmen, 650 kilometre kıyı bandı olan şehirde kapalı yüzme havuzu olmadığına dikkat çekti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER