ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:02

Anneliğin inceliklerini öğreniyorlar


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK), ‘Eğitici Annelik Kursu’ ile sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunuyor.

'Her yıl 15 bin kişiye meslek’ sloganıyla eğitimlerin hızını kesmeden devam eden GAMEK, düzenlediği ‘Eğitici Annelik Kursu’yla Gaziantepli annelere ve anne adaylarına çocuklarına iyi bir anne olmayı öğretirken onlar için istihdamın da kapılarını aralıyor. GAMEK Cumhuriyet ve GAMEK Şehit Üsteğmen Hakan Özcan Gençlik ve Kültür Merkezleri'nin yanı sıra Gazikent El Beceri Kursu’nda verilen Eğitici Annelik Kursu’nun öncelikli hedefi, eğitimli anne sayısını artırmak olarak görülüyor. Evlilik öncesi anneliği öğretmek ve bu işi bir meslek olarak düşünen kişilere eğitim vererek onların istihdam sürecine katılmalarını sağlamayı amaçlayan GAMEK, daha sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi için toplumdaki anne adaylarının bu kurslara katılımını artırmak istiyor.

GAMEK Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, topluma katkı sunan, sağlıklı ve duyarlı bir evlat yetiştirmek isteyen her annenin bu tür eğitici kurslara katılmasını istedi. Dündar, "Teorik bilgilerin yanı sıra pratik uygulama konularının da yer aldığı eğitici annelik kursumuzda müfredatımız gereği tüm ayrıntılar anlatılıyor. Eğitimlerimiz, yeni doğan bebekten, 3-4 yaş aralığındaki çocukların bakımına, zihinsel, sosyal, duygusal ve bedensel gelişimine kadar uzanan bir süreci kapsıyor. Program kapsamında, anne ve anne adaylarımıza aynı zamanda çocuğun beslenmesi, hastalıkları, aşılar, ilk yardım, oyun ve müzikle gelişiminin desteklenmesi, cinsel eğitim, etkili iletişim kurabilme, çocuğu etkin dinleyebilme gibi konularda da kapsamlı bilgiler veriliyor. Toplumların geleceği açısından büyük önem taşıyan çocuk gelişimi ve eğitimi, sağlıklı nesillerin yetişmesine de katkı sağlamaktadır." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER