ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mayıs 2013 Cuma 23:55

"Annelerimiz 30 yıl sonra tedirgin olmadan anneler günü kutlayacak"


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çözüm sürecine ilişkin olarak, “Türkiye’de 30 yıldır annelerimiz ilk defa tedirgin olmadan bir anneler günü kutlayacaklar. İnşallah bu böyle sürekli devam eder. İnşallah, kardeşçe Türkiyemizde, vatanımızda, annelerimizin gözyaşlarının akmadığı, babaların içten içe ağlamadığı bir vatanda birlikte yaşayacağız.” dedi.

Karadeniz Federasyonu tarafından Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu’nda düzenlenen akşam yemeğine katılan Bayraktar, Karadeniz Bölgesi’nin ülkenin çimentosu konumunda olduğunu söyledi. PKK terör örgütünün çekilmesi ile başlayan çözüm sürecini özellikle Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından dillendirilen 'Bize her yer Trabzon' ifadesi üzerinden değerlendiren Bayraktar, “Karadeniz, ülkemizin, vatanımızın birliğinde ve dirliğinde, çalışmasında çimento özelliğinin artmasında etkisi vardır. Bazı ibareler var; 'Bize her yer Trabzon' deriz. Gerçekten Hakkari'den Şırnak'a kadar, Anadolu'dan Sinop'a kadar Türkiye'nin her çakıl taşını sever. Bu böyle. Samsun, Rize, Gümüşhane, Ordu, Amasya, Zonguldak tüm Karadeniz vilayetleri aynı duyarlılıktadır. Bölgesel milliyetçiliği ve ırki milliyetçiliği kesinlikle reddeder.” dedi.

ANNELERİMİZ İLK DEFA TEDİRGİN OLMADAN KUTLAYACAKLAR

Önümüzdeki Pazar günü anneler günü olduğunu hatırlatan Bayraktar, “30 yıldır ilk kez eli öpülesi annelerimiz tedirgin olmadan günlerini kutlayacak. Bütün annelere kutlu olsun.” dedi.

İzmir'in Türkiye'nin Avrupa'ya açılan yüzü olduğunu ifade eden Bayraktar, kentin gelişimine katkı sağlamak için bakanlık olarak her türlü gayreti göstereceklerini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER