ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 18:25

Anneler Günü hediyesi Bakan Eker'den geldi


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in, "Anneler Günü" hediyesi alabilmek için tarlada çalışan Mizgin Özkan'a gönderdiği buzdolabı, kendisine teslim edildi.
     Muş merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Muratgören köyünde yaşayan Alparslan Kız Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Mizgin Özkan (14), hafta sonları ailesine katkı sağlamak amacıyla günlük 20 lira yevmiyeyle tarlada çalışıyor.
     Anneler Günü'nde annesine mutfak robotu almak istediğini ve durumu öğrenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in kendisini telefonla aradığını belirten Özkan, görüşmesinde Bakan Eker'den, annesine buzdolabı, babasına ise iş talebinde bulunduğunu ifade etti.
     Özkan, "Bakanımız telefonla beni arayarak bir şey isteyip istemediğimi sordu. Ben de işsiz olan babama iş, anneme ise buzdolabı talep ettim. Bakanımız bunların yerine getirileceğini söyleyerek, bu gibi konuları dert etmememi ve eğitimime devam etmemi istedi. Anneme hediye etmem için buzdolabı gönderdi. İnşallah babam için de iş bulunacak" diye konuştu.
     Eker'in talimatı üzerine buzdolabını alarak köye gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şükrü Kılıçoğlu, buzdolabını Mizgin'e teslim etti.
     Kılıçoğlu, "Bakanımız kırsalda yaşayan ailelere oldukça önem veriyor. Bunun için kızımızla görüşüp isteklerini sormuş. Ardından bize talimat verdi. Biz de sayın bakanımızın talimatını yerine getirip Özkan ailesine buzdolabı götürüyoruz" dedi.
     Baba İsmet Özkan kızıyla gurur duyduklarını belirtirken, anne Güler Özkan da tandırda pişirdiği ekmekleri misafirlere ikram etti.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER