ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 19:00

Anne ve kızı merdaneyle öldürüldü


İzmir'in Gaziemir ilçesinde Havide Sarıkaya ve annesi Düriye Atağan, evlerinde başlarına merdane ile vurularak öldürüldü. Yaklaşık bir hafta önce meydana gelen cinayetle ilgili kadınlardan birinin oğlu ve diğerinin torunu olan A.S.'nin arandığı öğrenildi.

Olay, 80 Sokak 27 numarada meydana geldi. Yaklaşık bir haftadır haber alamadıkları komşuları Havide Sarıkaya (60) ve annesi Düriye Atağan'ın (76) yaşadığı evden ağır kokular gelmesi üzerine mahalle sakinleri polise haber verdi. Eve giren polis, Sarıkaya ve Atağan'ın cesetleriyle karşılaştı. Polisin incelemesinde, anne Düriye Atağan ve kızı Havide Sarıkaya'nın başlarına merdaneyle vurularak öldürüldüğü belirlendi. Yaklaşık bir haftalık olan cesetlerin çürümeye başladığı tespit edildi.

Evde en son Havide Sarıkaya'nın oğlu, bir kamuoyu araştırma firmasında anketörlük yapan A.S.'nin bulunduğu tespit edildi. Cinayet zanlısı olarak, Sarıkaya'nın oğlu ve Atağan'ın torunu olan 30 yaşındaki A.S.'nin arandığı öğrenildi. Zanlının, annesi ve babaannesini soran komşularına kaplıcalara gönderdiğini söylediği ve yaklaşık 90 bin lira borcu olduğu öğrenildi.

Anne ile kızının komşuları, yaklaşık bir haftadır evden sürekli müzik sesi geldiğini, ancak dün A.S.'nin eve gelip ayrılmasının ardından sesin kesildiğini dile getirdi. Olay yerindeki incelemelerin ardından Sarıkaya ve Atağan'ın cenazeleri İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Cenazeler apartmandan çıkarılırken komşuları gözyaşlarını tutamadı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER