ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 21:18

Anne ve çocuklarının cenazesi memleketlerinde


İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ile 4 çocuğun Bartın'daki baba evinde yas var.

Hamide Özyapı'nın annesi Şahinaz Özyapı, Ustaoğlu köyü Aşıklar mahallesindeki evinde gazetecilere 16 yıl önce evlenen kızlarının 6 yıl önce İstanbul'a yerleştiklerini ve damadının çeşitli lokantalarda aşçılık yaptığını söyledi.

Acı olayı dün gece saatlerinde İstanbul'daki akrabalarından öğrendiklerini ifade eden Özyapı, ''En son 2 yıl önce kurban bayramında gelmişlerdi ve bir hafta önce de telefonla görüşmüştük. Geçtiğimiz kurban bayramında da torunum Filiz gelmiş ve yanımızda kalmıştı. Acımız çok büyük. Bu acıya nasıl dayanırız bilmiyorum'' diye konuştu.

Baba Haydar Özyapı da kızı ve torunlarının öldüğünü öğrenmeleri ardından büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirterek, ''Allah'ım bize sabır versin. 5 can birden gitti. Kızım, torunlarım o toprağa nasıl girecek'' ifadesini kullandı.

Köy sakinlerinin taziye ziyaretlerinde bulunduğu baba evinde, Şahinaz ve Haydar Özyapı çifti hayatını kaybeden kızları ve torunlarının fotoğraflarına bakarak yas tutuyor.

Bu arada bugün öğle saatlerinde İstanbul'dan memleketlerine gönderilen ve yarın Bartın'ın Kıranpazarı Köyü Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Ustaoğlu köyünde toprağa verilecek. Cenazeler için köy aile kabristanındaki mezarlar da açılarak hazırlandı.
    
Olay
    
İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesi Şemsipaşa mahallesi 34. sokaktaki bir apartmanın zemin katında yaşayan Hamide Özyapı ve çocukları Gülay (16), Filiz (13), Salih (11) ve Yusuf (10) şofbenin bacasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği olayı haber alan ve akşam saatlerinde işten dönen baba Kamil Özyapı, eşi Hamide Özyapı'yı banyoda, 4 çocuğunu ise evin diğer odalarında hareketsiz yatarken bulmuştu. Anne ve 4 çocuğu, hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER