ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 22:58

Anne kızını eylemden alamadı


Samsun'da Berkin Elvan'ın ölümünü protesto eden grupla polis çatıştı. Bir annenin eyleme katılan kızını olay yerinden uzaklaştırmaya çalışması ve bunda başarılı olamaması ise kameralara yansıdı.

Gezi Parkı olaylarında polisin attığı biber gazı kapsülü sonrası yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümünü protesto eden göstericiler, polisle çatışınca Cumhuriyet Meydanı savaş alanına döndü. Berkin Elvan'ın ölüm haberinin ardından Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri, Öğretmenevi önünde toplandı. Ellerinde 'Hükümet istifa', 'Katil devlet' dövizleri taşıyan eylemciler, İstiklal Caddesi boyunca yürüdü. AK Parti pankartlarını ve seçim koordinasyon merkezine boya spreyi ile protesto yazıları yazan grup, Gazi Caddesi boyunca yürüyerek, Cumhuriyet Meydanı önüne kadar ilerledi. Burada polis barikatı ile karşılaşan eylemciler, AK Parti İl binası önünde basın açıklaması yapacağını duyurdu. Polisin izin vermediği eylemci grup uyarıları aldırmayarak daha sonra polis barikatına sopa ve taşlarla saldırdı. Polisin tekrar uyarısına aldırış etmeyen eylemci gruba polis tazyikli su sıkarak müdahale etti. Göstericiler ara sokaklara ve alışveriş merkezi içerisine kaçtı. Polis alışveriş merkezi içerisinde göstericileri sıkıştırarak tek tek gözaltına aldı.

ANNE, KIZINI EYLEMCİLERİN ARASINDAN ALMAYI BAŞARAMADI

Samsun'da gösteride en dikkat çeken kareler ise bir annenin eyleme katılan kızını eylemcilerin arasından zorla çekip almaya çalışması oldu. Anne S.G., kızının eyleme katılamaması için önce konuşarak ikna etmeye çalıştı. Bunda başarılı olamayan anne bu kezde kızını zorla olay yerinden çekerek uzaklaştırmaya çalıştı. Annesinin önünde durmaya çalıştığı lise öğrencisi A.G. ise eyleme katılmakta ısrar etti. Annesinin çekerek uzaklaştırmaya çalıştığı kız, annesinin elinden kurtulup tekrar eylem yapan arkadaşlarının arasına katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER