ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 18:55

Anne, kızını Dev-Lis'li grubun arasından çekip aldı

Anne, kızını Dev-Lisli grubun arasından çekip aldı

Kızının kendisinden habersiz 1 Mayıs olaylarına katıldığını öğrenen anne bakın ne yaptı.


İzmir'de, kızının kendisinden habersiz Devrimci Liseliler (Dev-Lis) grubuyla 1 Mayıs kutlamalarına katıldığını gören bir kadın, "Niye bana yalan söylüyorsun?" diye sitem ettiği kızını grubun arasından çekip aldı.

1 Mayıs'ın en dikkat çeken olaylarından biri İzmir'de yaşandı. Liseli bir kız, ailesinden habersiz Dev-Lis'li grupla Gündoğdu Meydanı'ndaki kutlamalara katıldı. Kızının kendilerine haber vermeden 1 Mayıs'a katıldığını öğrenen annesi, grubu bulmak için meydana geldi. Meydan girişinde grupları tek tek takip eden anne, kızını kendilerine Dev-Lis adını veren grupta gördü. Grubun arasına girip kızını alan anne, oradan uzaklaştırdı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Basın mensuplarından çekmemelerini isteyen ve ismini vermek istemeyen anne, "Niye bana yalan söylüyorsun yavrum?" sözleriyle sitem etti. Gruptan ellerinde Dev-Lis bayrağı taşıyan bazı kızlar, anneyi ikna etmek için çevresini sardı ancak o kızının tutup gruptan ayırdı. Bu sırada, "Söyleyin, kızıma ne yapmış bunlar? Bizi hastalık sahibi yapanlar bunlar." dediği duyuldu. Kızının kolunda bulunan Dev-Lis bandanasını da, "At şunu, istemiyorum." diyerek çıkarıp yere attı.

İzmir'de daha önce de benzer bir olay yaşanmıştı. Terör örgütü DHKP-C'nin gençlik yapılanması olan Dev-Genç tarafından kandırılan oğlu Berk Ercan'ı kurtarmak isteyen İsmail Ercan, birçok kez çocuğunu grubun arasından alıp çıkarmış ancak bütün çabaları sonuçsuz kalmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER