ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 14:13

Ankara'nın merkezinde 'şok' temizlik


Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi’ne bağlı temizlik ekipleri 'yaya yoğun' bölgelerde geceleri haftada en az iki kez yıkamalı genel temizlik yapıyor. Süpürge araçları ve işçilerin her gün yaptığı rutin temizliğe rağmen, araç ve yaya yoğunluğu sebebiyle oluşan kirliliği ortadan kaldırmak için haftanın iki günü çok sayıda ekiple 'şok temizlik programı' uygulanıyor. Otobüs duraklarının fazla olduğu caddelerde gece vardiyasında çalışan temizlik işçileri, herkesin uyuduğu saatlerde caddeleri, otobüs duraklarını ve kaldırımları önce süpürüyor ardından da yıkıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin üç vardiya halinde 7/24 saat çalışan Kent Estetiği Dairesi’ne bağlı Temizlik Şubesi ekipleri 'yaya yoğun' bölgeler arasında ilk sıralarda yer alan Ulus’ta hafta sonunda 4 çöp aracı, 30 süpürge aracı, 5 tanker, 105 temizlik işçisi ile cadde ve kaldırımlarda ‘şok’ temizlik yaptı. Ulus Cumhuriyet Caddesi, Hipodrom Caddesi, İstiklal Caddesi, İstanbul Caddesi, 19 Mayıs Stadı ve Gençlik Parkı çevresinde yer alan otobüs duraklarında yıkamalı temizlik yapan ekiplerin temizlik programı, gece geç saatlere kadar sürdü. Temizliğin ardından Ulus’un tarihi caddeleri hijyenik hale getirildi.

Kent Estetiği Dairesi Temizlik Şube Müdürlüğü yetkilileri, Ankara’da gece saatlerinde şehir merkezlerini, gündüz saatlerinde de kalabalığın az olduğu sakin bölgelerde yıkamalı temizlik programının uygulandığını bildirdi. Yetkililer, yoğun otobüs durakları nedeniyle yaya yoğunluğunun gözlendiği bulvarlarda ise haftada en az bir kez yıkamalı temizliğin yapıldığına işaret etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER