ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 23:53

Ankara'daki gösterilerde protestoculara gözaltı yapıldı


Başkent’te Başbakan'ın olduğu iddia edilen ses kaydını protesto etmek için Kızılay’da toplanan, slogan atarak yolu trafiğe kapatan göstericilere polis müdahalede bulundu. Polisin müdahalesine göstericiler, taş ve havai fişekle karşılık verdi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden müdahale sonrasında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesinin ses kayıtlarını protesto etmek amacıyla hükümet aleyhinde sloganlar atarak eylem yapan grup, Kızılay Meydanı’nda bir araya geldi. Kızılay Meydanı’nı trafiğe kapatan grup, polisin tazyikli su ve biber gazlı müdahalesi sonrasında Ziya Gökalp Caddesi'ne ve ara sokaklara kaçtı. Yapılan müdahaleye eylemciler; taş ve havai fişekle karşılık verdi. Çıkan olaylar nedeniyle Ziya Gökalp Caddesi bir süre trafiğe kapatıldı.

Ara sokaklara dağılan grup ile polis arasındaki çatışma uzun süre devam etti. Atılan gazdan çevredeki vatandaşlar da etkilendi. Ara ara devam eden olaylar sonrasında birçok kişi gözaltına alındı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER