ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 07:14

Ankara’da yola barikat kuran gruba müdahale edildi


Başkentte, Atatürk Bulvarı üzerinde yola barikat kurup trafiği engelleyen gruba polis ekipleri müdahale etti. Gözaltına alınan göstericiler emniyete götürüldü.

Yaklaşık 300 kişilik grup, Atatürk Bulvarı ile Kennedy Caddesi kavşağında yola barikat kurdu. Polis ara ara suyla müdahale edip geri çekilse de grubun sayısı giderek arttı. Göstericilere dağılmaları yönünde yapılan uyarı anonslarına göstericiler lazer tutarak, taş ve içki şişesi atarak karşılık verdi. Saat 03.00 sıralarında TOMA’lar ve çevik kuvvet ekipleri gruba su ve gazlı müdahalede bulundu. Yoğun gaz bulutunun kapladığı cadde üzerinde polise taşla karşılık vermeye çalışan göstericiler ara sokaklara kaçtı. Müdahale sonrası gözaltına alınan göstericiler emniyete götürüldü.

TUĞLA VE KALDIRIM TAŞLI BARİKATLAR GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ

Trafik levhaları ve kaldırım taşlarıyla kurulan barikatlar polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Barikatın gerisinden gruba müdahale eden TOMA’ların barikatları aşmakta sıkıntı yaşadığı görüldü. Grubun dağıtılmasının ardından barikatlar TOMA’larla yol kenarlarına süpülerek caddeler trafiğe açıldı. Barikatlardaki çok sayıdaki tuğla, trafik levhaları, kaldırım taşları, demir kapılar ve hurdalık malzemeler görenleri hayrete düşürdü. Grubun dağılmasının ardından polis ekipleri Kızılay’a geri döndü. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER