ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 22:02

Ankara'da taksici esnafı ‘Gezi eylemleri bitsin' diye konvoy yaptı

Ankarada taksici esnafı Gezi eylemleri bitsin diye konvoy yaptı


Taksim Gezi Parkı protesto eylemleri nedeniyle iş yapamadıklarını belirten taksi, dolmuş, halk otobüsü şoförleri ‘Eylem istemiyoruz, ekmek istiyoruz’ sloganıyla gösterilerin bitmesi için ‘Eyleme son’ konvoyu düzenledi. Kilometrelerce uzanan kuyruk nedeniyle trafikte aksama olurken, vatandaşlar da alkışlarla şoförlere destek verdi.

Ankara Kızılay ve bölgesinde yaşanan protesto gösterileri, taksi, dolmuş, servis ve halk otobüs şoförlerini adeta çileden çıkardı. Yaklaşık 15 gündür iş yapamadıklarını, eylemler nedeniyle araçlarının yakıldığını ve araçlarında hasarlar oluştuğunu belirten şoförler, yola çıktı. Esnafın eylemlerde ciddi anlamda mağdur edildiğini savunan şoförler, eylemlerin son bulması için ‘Eylem istemiyoruz, ekmek istiyoruz’ sloganı ‘Eyleme son’ konvoyu düzenledi. Altındağ ilçesi Dışkapı semtinde bir araya gelen esnaf şoförler, araçlarının Türk bayrakları ile süsleyip yola düştü. Şoförler ayrıca araçlarına, ‘Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır’ pankartları açtı. Konvoy oluşturan şoförler Dışkapı’dan hareket edip, Ulus-Kızılay-Çankaya Köşkü önünden geri döndü. Ticari araç şoförleri eylemler nedeniyle iş yapamadıklarını ve eylemlerin bitmesi gerektiğini ifade etti.

‘ARTIK MAKSADINI AŞAN GEZİ PARKI EYLEMLERİN SON BULMALIDIR’

Abdi İpekçi Parkı önünde toplanan grup adına açıklamayı Ankara Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner yaptı. Yiğiner, Kızılay, Kuğulu Park, Tunalı Hilmi Caddesi başta olmak üzere Ankara’nın muhtelif yerlerinde gerçekleştirilen Gezi Parkı protesto eylemlerinin son bulması gerektiğini söyledi. Bu eylemlerin esnafa büyük maddi zarar verdiğini ve şoförleri ciddi anlamda mağdur ettiğini belirten Yiğiner, “Artık maksadını aşan ve çeşitli marjinal gruplar tarafından provoke edilen Gezi Parkı eylemleri son bulmalıdır” dedi.

“Hak ararken başkalarının hakları da gasp edilmemelidir” diyen Yiğiner, eylemlerin amacından saptığını belirtti. Ülkemize faydası olmayan bu eylemlerin daha fazla uzatılmadan bitirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yiğiner, “Eylemlerin devamıyla birlikte beklediği satışı yapamayan, hizmet üretemeyen esnafımız ekonomik olarak bitme noktasına gelmiştir. Evine ekmek götüremeyecek olan esnafımız dükkan kirasını, çalışanın maaşını, vergi ve sigortalarını ödeyemeyecek durumdadır” diye konuştu.
Yapılan açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağılırken, çevredeki vatandaşların da korna çalan dolmuşlara alkışla eşlik ettiği görüldü.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER