ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Aralık 2013 Pazartesi 14:25

Ankara'da "Sessiz Sandalye" eylemi


Uluslararası Rabia Platformu ve platforma destek veren sivil toplum kuruluşları, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde Ankara'da, "Sessiz Sandalye" eylemi düzenleyecek.
Rabia Platformu'ndan yapılan açıklamada, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde Mısır'daki darbe karşıtlarına yönelik katliam ile Suriye'nin başkenti Şam'ın Guta bölgesinde, Suriye ordusu tarafından kimyasal silahlarla gerçekleştirilen saldırı ve dünyanın değişik ülkelerinde Müslümanlar'a yönelik hak ihlallerinin, "Sessiz Sandalye" eylemiyle protesto edileceği bildirildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Dünyanın en adaletsiz savaşının yaşandığı Suriye'de, seçilmiş hükümete karşı darbe yapılan Mısır'da, ambargo altında inleyen Gazze'de, mezhep savaşına sürüklenen Irak'ta ölen mazlum kardeşlerimizin adını anmak için bu eylemi gerçekleştireceğiz. Yurtlarından sürülmüş Myanmarlılar, toprakları gasp edilmiş Doğu Türkistanlılar'ın sesini duyurmak için toplanacağız."
Ankara'da Akköprü metro çıkışında yarın saat 11.00'de yapılacak eylemde, Mısır'daki Rabia Meydanı başta olmak üzere, Suriye'de, Filistin'de, Irak'ta, Myanmar'da Doğu Türkistan'da yaşamını yitiren 4 bin 100 kişinin anısını yaşatmak için boş sandalyeler dizilecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER