ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2014 Salı 17:34

Ankara’da Paralel operasyonu

Ankarada Paralel operasyonu

Ankara’da paralel yapıya yönelik operasyon gerçekleştirildi. 4 kişi gözaltına alınırken, 9 kişi ise emniyete gelerek teslim oldu.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının bu sabah başlattığı soruşturmada biri cezaevinde olmak üzere 14’ü Ankara’da, diğerleri İstanbul, İzmir, Siirt ve Ağrı’da toplam 18 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak ile beraber 9 kişi daha Ankara Emniyet Müdürlüğüne gelerek teslim oldu.

Şüphelilere, “Kişisel verileri kanuna aykırı ele geçirmek, siyasal ve askeri amaçlarla casusluk yapmak, kurulan örgüte üye olmak, özel hayatının gizliliğinin ihlal, resmi belgede sahtecilik” suçlamaları yöneltildi. Şüphelilerin, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, TÜBİTAK ve BİLGEM’in ortaklaşa yürüttüğü Güdümlü Mermilere Karşı Savunma (GMKS -2) isimli projede görev yapan kişileri dinleyerek, casusluk suçu işledikleri iddia edildi. Soruşturma Anayasal suçlara bakan savcı Tekin Küçük tarafından yürütülüyor.

Operasyonların başlamasıyla birlikte, gözaltına alınan şüphelilerin aileleri ve yakınları, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında beklemeye başladı. Yanlarında getirdikleri dövizleri Atatürk Kültür Merkezi giriş kapısının parmaklarına asarak yakınlarına destek veriyor.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER