ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 13:37

Ankara’da çaldılar, İzmir’de yakalandılar


 İzmir'de birçok kez kuyumcularda tezgahtarların dalgınlığından faydalanarak altın çalan aile boyu kadın zanlılar, Ankara’da da işbaşındaydı. İzmir Emniyeti Huzur timleri, Ankara’da kuyumcudan onlarca altın ziynet eşyası çalan altı zanlıyı, güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinden tanıdı. Dördü başka suçtan cezaevinde bulunan zanlılardan diğer ikisi İzmir’de yakalandı.

Geçen aylarda tarihi Kemeraltı Çarşısı ve Gaziemir ilçesindeki kuyumculara kalabalık grup halinde girip altın zincir almak istediklerini söyleyerek tezgahtarları oyalayan ve el çabukluğuyla altın zincirleri çaldığı iddia edilen kadın zanlılar, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Huzur timlerince yakalanmıştı. Zanlıların, C.P. ile kızları T.C. ve A.Ö. olduğu belirlenmişti. Adliyeye sevk edilen üç zanlı tutuklandı. Bunlardan ikisinin, ailelerinden dört kişiyle birlikte İzmir’deki hırsızlıklarından kısa bir süre önce Ankara’da da suç işlediği ortaya çıktı. Ankara Atatürk Bulvarı’ndaki bir kuyumcudan 60 altın zincir, bir kolye ve iki künye çalınmasının görüntülerini inceleyen İzmir Huzur timleri ekibi, altı zanlının İzmir’de birçok suçtan kaydı bulunan C.P., B.D., S.D., A.Ö., A.D. ve G.K. olduğunu tespit etti. Zanlılardan C.P., B.D., S.D. ve G.K.’nin, başka suçlardan cezaevinde olduğu belirlendi. A.D. ve A.Ö. ise Gültepe semtindeki evlerinde yakalandı. İki zanlı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Birçok dolandırıcılık olayına karıştığı öne sürülen ve kamuoyunda “Sakallılar” olarak tanınan aileye mensup zanlıların yakın akraba olduğu belirtildi.

KAYSERİ’DE DOLANDIRDILAR, İZMİR’DE YAKALANDILAR

Öte yandan yine İzmir’de para üstü alırken “tırnakçılık” yöntemiyle dolandırıcılık suçundan birçok kaydı bulunan T.P. (26) ve K.G.’nin (28), Kayseri’de aynı yöntemle bir esnafı 500 lira dolandırdığı iddia edildi. Polisin suçlarla ilgili ortak havuzundaki görüntüleri inceleyen İzmir Huzur timleri, Kayseri’de Ümit B.’nin 500 lirasını dolandıran iki zanlının K.G. ve T.P. olduğunu belirledi. Zanlılar, İzmir’de yakalanarak gözaltına alındı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER