ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:40

Ankara'da açılan eller, Arafat'taki Vakfe duasına 'amin' dedi


Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan milyonlarca hacı adayı bugün Arafat'ta Vakfe'ye durdu. Diyanet İşleri Başkanlığı da kutsal topraklarda özel bir program düzenledi. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, dua etti. Ankara'da vatandaşlar Vakfe duasına Hacı Bayram Veli Camii önündeki canlı yayınla 'amin' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan hacı adaylarıyla birlikte Arafat'ta vakfe duası yaptı. Diyanet İşlari Başkanlığı'nın düzenlediği "İrşat Programı" kapsamında yayınlanan Vakfe duası, Ankara Hacı Bayram Veli Camii avlusunda kurulan dev ekranlardan canlı yayınlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Arafat programı, sabah namazı ile başladı. Kur'an-ı Kerim ziyafeti, esma zikri, Veda Hutbesi'nin okunması, Arafat konuşması, öğle ve ikindi namazlarının birleştirilmesi (cem-i takdim) ile devam edecek program, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in yaptıracağı Vakfe Duası ile sona erdi. Arafat'ta kurulan çadırda düzenlenen program kapsamında kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanı Görmez, dünyadaki Müslümanlar için dua etti. Hacı adaylarının büyük ilgi gösterdiği vakfe duası, bir saat sürdü.

Programı takip eden vatandaşlar, Görmez'in dualarına el açarak iştirak etti. Bazı vatandaşların ise duygulandığı gözlendi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER