ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2013 Pazar 20:27

Ankara’da 16 otobüs ve 6 araç hasar gördü


Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kızılay’da dün meydana gelen ve gece yarılarına kadar süren gösterilerde 16 belediye otobüsünün tahrip edildiği, BELSO’ya ait 6 meyve suyu aracının da tamamen yakıldığını açıkladı.

    Otobüs ve araçların yanı sıra; otobüs durakları, reklam panoları, kaldırımlar, cam bariyerler, engelli asansörleri, metro girişleri ve engellilerin çalıştırdığı simitçi tezgahları, işlerleri ve banka ATM’lerinin tahrip edildiği bildirildi.

    Büyükşehir Belediyesi yetkilileri şu ana kadar yapılan tespitlerde çoğu yeni alınan körüklü doğalgazlı belediye otobüsü (Metrobüs) olmak üzere 16 belediye otobüsünün tahrip edildiğini ve kullanılamaz duruma getirildiğini ifade etti.

    ZARAR TESPİTİ SÜRÜYOR

    Kızılay ve çevresinde 60 civarındaki otobüs durağının, 100’ü aşkın reklam panosunun kırılıp kullanılamaz hale getirildiğini, bir kısmının da üzerine yazılar yazılarak tahrip edildiğini belirten yetkililere, Büyükşehir Belediyesi şirketi BELSO’ya ait 6 meyve suyu satış aracını tamamen yaktıklarını, metro girişleri ve metroya inen engelli asansörlerini de tahrip ettiğini bildiren yetkililer, engelliler tarafından çalıştırılan simitçi tezgahlarının, kaldırımlardaki cam bariyerlerin, kaldırım taşlarının da tamamen kırılıp tahrip edildiğini açıkladı.

    Yetkililer, “Şu ana kadar yaptığımız tespitlerde Kızılay ve çevresinde özellikle kamu kurum ve kuruluşlarına ait tüm işyerlerinin girişinin tahrip edildiğini tespit ettik. İzmir Caddesi ve çevresindeki yer döşeme taşları bile tamamen sökülmüş. Zararın tespitini sürdürüyoruz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER