ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 23:19

Ankara SİDER’den ilkokul öğrencilerine destek

Ankara SİDERden ilkokul öğrencilerine destek


Ankara Silifkeliler Kültür ve Dayanışma Derneği (SİDER) aracılığıyla, Mersin’in Silifke ilçesindeki 102 öğrenci için hazırlanan kırtasiye malzemeleri sahiplerine ulaştı.

Ankara SİDER Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Türker Ercan, tek misyonlarının hemşerileri arasındaki dayanışmayı artırıcı kültürel faaliyetler düzenlemek olmadığını, bunun yanında sosyal sorumluluk projeleri ile de faaliyet gösterdiklerini belirtti. Bu tip faaliyetleri geleneksel hale getirmek istediklerini ifade eden Ercan, “Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Silifke’de tahsilini sürdüren 100 ilköğretim öğrencimize dernek üyesi hemşerilerimizin katkıları ile oluşturduğumuz kırtasiye malzemesi ve gereçlerini ulaştırmıştık. Bu yıl da Tosmurlu, Hasan Paker ve Bucaklı Gazi Mustafa Kemal ilköğretim okulundan 102 öğrenciye yıl boyunca ihtiyaç duyabileceği kırtasiye ve okul araç gereçlerinden oluşan kolileri üyemiz Sunur Belenli’nin refakati ile teslim ettik.” dedi.

Bu faaliyetleri yardım değil temel bir görev olarak kabul ettiklerini vurgulayan Türker Ercan, “İmkânlarımız çerçevesinde bu faaliyetlerimizi çeşitlendirmeyi ve geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Bu görevi yerine getirme gayretlerimizde destekleri ile bize cesaret veren; malzeme ve gereçlerin toplanmasında katkıları ile bu faaliyete hayat veren tüm hemşerilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER