ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 16:44

Ankara polisinden ''Güvenli Hayat Projesi''


Ankara Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara, hırsızların kullandığı yöntemler ile hırsızlık olaylarına karşı alınacak tedbirleri uygulamalı olarak anlatmak üzere bazı güvenlik sistemlerinin de sergilendiği özel bir oda hazırladı.
    
Ankara Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, polis ile vatandaş ilişkilerini güçlendirip suçla mücadelede toplumun desteğini sağlamak amacıyla yürütülen ''Güvenlik Hayat Projesi'' kapsamında, vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı bilinçlendirmek için çalışma başlattı.
    
Polis, suç analizlerinden yararlanıp, başkentte en fazla hırsızlık olayı gerçekleşen bölgelerde ziyaret ettiği vatandaşlara, hırsızların kullandığı yöntemler ve alınacak tedbirler konusunda bilgi verecek.
    
Ayrıca, Motosikletli Polis Timleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de hırsızlık olaylarının arttığı yerlerde önleyici tedbirler alacaklar.
    
Proje kapsamında, hırsızların kullandığı yöntemler ile hırsızlık olaylarına karşı alınacak tedbirleri vatandaşlara uygulamalı olarak göstermek üzere Hırsızlık Büro Amirliği içinde ''Güvenli Hayat Proje Salonu'' adında özel bir bölüm hazırlandı.
    
Polis burada, dileyen vatandaşlara hırsızların kullandığı yöntemleri anlatıp, kapı güvenliği sistemlerinden alarm sistemlerine kadar hırsızlara karşı alınacak tedbirler konusunda bilgi verecek.
    
Güvenlik tedbirleri anlatılacak
    
Güvenli Hayat Proje Salonu'nda hırsızlara karşı vatandaşların kullanabileceği bazı güvenlik sistemleri tanıtılacak.
    
Özel odada, hırsızın kolayca kırıp girmemesi için güçlendirilmiş camlar, doğrudan mülk sahibini ya da 155 polis imdat merkezini uyaran alarm sistemleri, yabancı kişi ya da cisimleri algılayabilen kamera sistemleri, harici kameralarla çevrenin de izlenebildiği diyafon sistemleri ile kilit ve pencere sistemleri vatandaşlara gösterilecek.
    
Alışveriş merkezlerinde stantlar kurulacak
    
 Vatandaşın polisle birebir iletişim kurarak suçla mücadele yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabilmesini sağlayan projenin ilerleyen safhasında, alışveriş merkezlerinde stantlar kurulup, vatandaşlar hırsızlığa karşı bilgilendirilecek.
    
Bu standarda da vatandaşların hırsızlara karşı kullanabileceği bazı güvenlik sistemleri tanıtılacak.
    
İlk 100 kişiye tuzak kilit
    
Proje kapsamında ayrıca Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesinde hırsızlara karşı alınacak tedbirlerin anlatıldığı bölümü ziyaret eden ilk 100 kişiye ikamet girişlerinde kullanılmak üzere güvenlikli tuzak kilit sistemi hediye edilecek.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER