ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 11:19

Ankara Kalkınma Ajansı proje başvuruları sona erdi


Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Mali Destek Programı için proje başvuruları sona erdi. Ajans tarafından 4 başlıkta açılan mali destek programına toplam 374 proje başvurusu yapıldı.

    Başvuru süresi sonunda Turizm Mali Destek Programı’na 84, Çevreye Duyarlı Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı’na 113, Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’na 116 ve Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı’na 61 olmak üzere toplam 374 proje başvurusu gerçekleştirildi.

    Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, yaptığı açıklamada öncelikle destek programının Ankara için hayırlı olmasını diledi. Ankaralıların programa gösterdikleri ilgiden dolayı memnun olduklarını dile getiren Asım Balcı, “Bu mali destek programımızla Ankara’nın kalkınması için hazırlanan 4 başlık altında belirlenen öncelikler doğrultusunda sunulan başarılı projeleri destekleyeceğiz. Yenilikçilik, turizm, kırsal kalkınma ve sosyal kalkınma başlıklarında başvurusunu aldığımız 374 proje süreç içerisinde değerlendirilerek başarılı projelere ilişkin sonuçlar kamuoyuna açıklanacak. Bu kapsamda dört başlıktaki projeler için toplam 27 milyon TL tutarında bir kaynağı Ankara’nın kalkınması için kullandırmış olacağız. Proje teklif çağrısına ilgi duyan, bilgilendirme ve eğitim çalışmalarına katılan tüm Ankaralılara Ajansımız adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

    “ANKARA’NIN TÜMÜNÜ BİLGİLENDİRDİK”

    Programın ilanı sürecinde Ankara merkezde ve tüm ilçelerde bilgilendirme toplantıları düzenlendiklerini belirten Balcı, toplantılara yaklaşık bin 800 kişinin katıldığını söyledi.
Balcı, tanıtım toplantılarının ardından proje yazma eğitimleri de düzenlediklerini ifade ederek, şöyle devam etti: “Ajansımız tarafından 2012 Mali Destek Programları kapsamında paydaşlara yönelik olarak proje hazırlama eğitimleri de sunuldu. Ajans hizmet binasında verilen eğitimlerden bir aylık sürede 400 kişi faydalandı. Eğitim kapsamında, ajansın destek programına yönelik proje hazırlarken uyulması gereken kurallar başta olmak üzere, proje fikri geliştirme ve yazılı hale getirme konularından bütçe hazırlamaya değin birçok konuda uzmanlar tarafından bilgilendirme yapıldı.”

    “EĞİTİMLER, PROJE KAPASİTESİNE KATKI SAĞLAYACAK”

    Eğitimlerin Ankara’da proje hazırlama kapasitesine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Balcı, verilen eğitimin sadece ajans destekleri için değil, Ankara’nın ulusal ve uluslararası fonlardan daha fazla yararlanması için de önemli olduğunu altını çizdi. Başvurusu alınan projeler, uzmanların yapacağı ön uygunluk incelemesi sonrasında bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirilecek ve süreçlerin tamamlanmasının ardından destek almaya hak kazanan projeler ilan edilecek.

    Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Mali Destek Programı’na ilişkin bilgilendirme ve duyurular www.ankaraka.org.tr üzerinden takip edilebilir. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER