ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 10:38

Ankara alarmda! 100 böcek aranıyor!

Ankara alarmda! 100 böcek aranıyor!

AK Parti'deki İranlı kadın ajanlar tarafından konulan böcek skandalı konuşulmaya devam ediyor.


Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın yaptığı soruşturmada, Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı’na böcekleri yerleştiren iki kadına cihazları İranlı bir işadamının verdiği belirlendi

Taraf'ın haberine göre, Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı’nda ortaya çıkan böcek skandalı büyüdü. Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın yaptığı soruşturmada, Fatma A. ve Azime D.’ye böcekleri temin eden İran uyruklu işadamının, aynı böcekten 100 adet satın aldığı belirlendi. Söz konusu böceklerin, değişik kamu kurumlarında kullanılmasından endişe ediliyor. Savcılık ve güvenlik birimleri 100 böceğin peşine düştü.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan soruşturmada, Yurtdışı Türkler Başkanlığı’na böcek yerleştiren iki kadının İran asılı bir işadamı adına çalıştığı belirlendi. İşadamı ile ilgili soruşturma yürütüldüğü için işadamının kimliği hakkında bilgi verilmedi. Ancak, başkanlıkta bulunan böceklerin seri numaralarından yola çıkan emniyet birimleri böceklerle ilgili yeni bilgilere ulaştı. Buna göre, böcekler internet üzerinde ve 100 adet olarak satın alındı. Böceklerin, Ankara’daki değişik kamu kurumlarında kullanıldığından şüpheleniyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER