ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Eylül 2013 Pazartesi 10:46

Ankara Adliyesi’nde gerginlik

Ankara Adliyesinde gerginlik


28 Şubat Postmodern darbesi ilk duruşmasının görüldüğü Ankara Adliyesi’nde darbe karşıtlarıyla sanıklara destek için gelen bir grup arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

    Kararname Mağduru Askerler Platformu (KAMA) üyesi bir grup, adliye bahçesinde basın açıklaması yapmak istedi. Emniyet güçleri grubu, adliye önünde karşıt gruplar olduğu için başka bir noktaya yönlendirdi. Polisin uyarısını dikkate almayan KAMA üyeleri, suçüstü girişinde basın açıklaması yaptı. Açıklama sırasında sanıklara destek için gelenler, grubu yuhalayıp, sloganlarla protesto etti.

    "O DÖNEM YAPTIKLARINIZI KORKMADAN ANLATIN"

    KAMA Platformu Başkanı Avukat Bülent Demir, tepkilere rağmen basın açıklaması yaptı. Demir, “Siz subaylarınızı, astsubaylarınızı, uzman çavuşlarınızı dindar diye, namaz kılıyor diye, içki içmiyor diye, hanımı başörtülü diye ordudan attınız. Yargılamadan attınız. Yargısız infaz yaptınız. Ama bu millet şimdi sizi yargılayacak. Size bu hakkı verecek. Şükredin ki yargılanıyorsunuz.” dedi.

    “O dönemde yaptıklarınızı biliyoruz” diyen Demir, sanıkların korkmadan, çekinmeden o dönemde yaşananları anlatmasını istedi.

    Açıklamanın ardından grup üyeleri tepkiler eşliğinde buradan ayrıldı.

    ADLİYE ÖNÜNDE JANDARMA KÖPEĞİ İLE ARAMA YAPILDI

    Öte yandan sanıkların gireceği adliye girişinde jandarma köpeği tarafından arama yapıldığı görüldü.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER