ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 17:35

Andımız'ı minibüsün üzerinde yazılı afişten okudular


Nevşehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan 'Cumhuriyet Yürüyüşü' sonrasında yapılan konuşmada Andımız'ın kaldırılışı eleştirildi. Eleştiriler sonrasında hep birlikte Andımız okunacağı açıklandı. Andımız'ı okutacak olan kişi kürsü yerine mikrofonla minibüsün arkasına geçti. Burada büyük harflerle afişe yazılı olan Andımız yazısına bakarak mikrofonla halka okutması dikkat çekti.

CHP Nevşehir Merkez İlçe Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı, İşçi Partisi Nevşehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü, Borsa Kavşağı’ndan başladı. Yürüyüşe CHP İl Başkanı Ahmet Göktaş, CHP Merkez İlçe Başkanı Semasi Yücel, İşçi Partisi Nevşehir İl Başkanı Soner Menekşe, CHP ve İşçi Partili yöneticiler ve belediye başkan aday adayları ile birlikte vatandaşlar katıldı. Yürüyüşe katılanlar Borsa Kavşağı’ndan Türk Telekom Meydanı’na kadar yaklaşık bir kilometrelik alanda ellerinde Türk bayrakları, pankartlar ile yürürken marşlar söyledi. Meydanda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Andımız’ın okunacağı belirtildi. Kürsüden Andımız okunacağı belirtilince mikrofonu alan bir kişi yan tarafta bulunan minibüsün arkasına gitti. Burada büyük harflerle afişe yazılı olan Andımız yazısına bakarak mikrofonla okudu ve halka okuttu.

CHP İl Başkanı Ahmet Göktaş yaptığı konuşmada, “Bizleri biz yapan, uygar toplumlarda yerimizi almamızı sağlayan, söz söyleme ve fikir üretme hakkımızı veren Cumhuriyetimizi seviyoruz. Sevgili Cumhuriyetimizi korumak ve yükseltmek için içinde bulunacağımız şartları ve olumsuzlukları bir çırpıda yok ederek, bizlere miras olan Cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER