ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 16:05

Anadolu Kartalı Eğitimi, Konya’da yapılacak


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Anadolu Kartalı-2013/1 Eğitimi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı sevk ve idaresinde, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı unsurlarının katılımıyla icra edilecek.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, eğitimin 15-26 Nisan 2013 tarihleri arasında, Konya’daki 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda gerçekleştirileceğini bildirildi.
Anadolu Kartalı-2013/1 Eğitimi'nin amacı ise şöyle açıklandı: "Eğitime katılan Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ile Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı unsurlarının, gerçeğe yakın harekât şartlarında müşterek harekâta yönelik eğitim seviyelerini yükseltmek. Modernizasyon projeleri ile kazanılan imkan ve kabiliyetlere yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak. Hava Kuvvetlerinin, yüksek seviyeli tehdit ortamına karşı icra edeceği mukabil hava harekâtı görevlerine yönelik taktik planlama ve eğitim gereksinimlerini karşılamaktır. Eğitime; Hava Kuvvetleri Komutanlığından 53 adet hava aracı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı unsurlar iştirak edecektir."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER