ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 16:58

Ana isale hattı patlayınca mahalleyi su bastı


Serdivan ilçesinde Sapanca Gölü'nden kente içme suyu sağlayan ana isale hattının patlaması sonucu çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, caddede 5 metrelik çukur oluştu.
32 Evler Mahallesi'nde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine (SASKİ) ait ana isale hattı henüz belirlenemeyen nedenle patladı. Borudan fışkıran tazyikli su nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, caddede 5 metrelik çukur meydana geldi.
Durumu SASKİ yetkililerine bildiren vatandaşlar, ev ve iş yerlerindeki suyu kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı. Hattaki suyu kesen ekipler, yeniden su verilmesi için onarım çalışması başlattı.
İş yerini su basan Yılmaz Çağlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, ana isale hattının her zaman patladığını ancak hiçbir yetkilinin bu soruna el atmadığını ileri sürdü.
Sürekli su altında kaldıklarını iddia eden Çağlar, "Mahalle yaklaşık yarım saattir sular altında. Artık buna bir çözüm bulsunlar" dedi.
Ali Sabri Çelikkanat ise su deposunun patlaması nedeniyle birçok defa aynı sorunu yaşadıklarını anlatarak, "Yetkililere bildiriyoruz, gelen, giden yok. İş bittikten sonra geldiler. Süpürgelerle müdahale etmesek dükkanın içi suyla dolacak" ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER