ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 15:36

Amerikalı turistler Kozan'da

Amerikalı turistler Kozanda


 Adana'nın Kozan ilçesi, turizme yönelik restorasyon çalışmalarının ardından tur firmalarının ve yabancı turistlerin de ilgi odağı haline geldi.

Turist Rehberleri Birliği Başkanı Şerif Yenen rehberliğinde gerçekleşen 'Türkiye turu'na Amerika’dan katılan bir grup turist, Kozan’ı da gezdi. Kozan gezisini tamamlayan grup, daha sonra Kozan Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Halacoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette geziyle ilgili bilgi veren Turist Rehberleri Birliği Başkanı Şerif Yenen, “Şu an Amerika’dan gelen misafirlerimizle Türkiye turu yapıyoruz. Aslında programımızda olmamasına rağmen Kozan’a da gezi düzenledik. Çünkü geçtiğimiz aylarda Kozan’da turizm konulu katıldığımız bir konferansta başkanımıza ülkemize gelen turistleri Kozan’a getireceğimiz sözünü vermiştik. Kozan’dan çok etkilendik. Kozan’ın mutlaka turizm merkezi olmasını istiyoruz. Biz de buna katkıda bulunmak istedik. İlk ben geldim ve bundan sonra diğer arkadaşlarımızı da ilçemize davet edeceğiz. Misafirlerimiz Amerika’nın değişik eyaletinden geliyorlar. İstanbul, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Urfa, Antep ve Adana illerimizi sırasıyla gezdik. Adana’dan sonra misafirlerimiz ülkemizden ayrılıyorlar.” diye konuştu.

Kozan Belediye Başkan Vekili Süleyman Halaçoğlu ise "Kozan kendi kabuğunu kırdı. İnşallah bundan sonra turizm cenneti olacaktır. Tarihi yapıları ve kaleleri ile beraber turistlerimize hizmetlerimizi sunacağız. Bugün de Amerika’dan gelen misafirlerimizi ağırladık. Kozan hem ekonomik hem de ulaşım yönünden daha yaşanabilir kent olacaktır." dedi.

Grup daha sonra Kozan'ın tarihi çarşılarında bir gün süreyle açılan pazarı Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan eşliğinde gezip alışveriş yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER