ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 22:18

Amerikalı konuklar Özel Medline Hastanesi’ni gezdi

Amerikalı konuklar Özel Medline Hastanesini gezdi


Adana Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir olan ABD’nin Teksas eyaleti Houston şehrinden gelen bir grup, Özel Medline Hastanesi’ni ziyaret etti.

Teksas-Türk Amerikan Ticaret Odası Başkanı Tarık Çelik’in organizasyonu ile Adana’da bir dizi incelemede bulunan konuk heyette, Vietnam- Amerikan Ticaret Odası Başkanı Dr. Victoria Bryant, Houston Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Dr. Farhang Niroomand ve Ricmond Ekonomik Kalkınma Konseyi Başkanı Allison Wen bulunuyor.

Heyet Adana’da sağlık yapılanmasını inceleme turu çerçevesinde Özel Medline Adana Hastanesini gezdi. Hastane Yönetim Kurulu ve Sağlık Turizm Derneği Başkanı Dr. Kemal Attila, konuklarına Türkiye ve Adana’nın sağlık yapılanması hakkında bilgi verdi. Adana’nın diğer sağlık kuruluşlarını da ziyaret eden heyete kısa bir sunum yapan Dr. Kemal Attila, Türkiye’nin son yıllarda sağlık alanında yaptığı gelişmeleri, özel hastanelerin durumları ve sağlık turizmiyle ilgili beklentisini anlattı.

Heyetin sözcülerinden Vietnam-Amerikan Ticaret Odası Başkanı Dr. Victoria Ai Linh Bryant, Adana’da gördüğü sağlık yatırımlarından ve Medline gibi uluslararası kalite belgesine sahip hastanelerden etkilendiklerini belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER