ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ekim 2014 Pazartesi 10:17

Amerikalı gazetecinin ölümünde şüpheler

Amerikalı gazetecinin ölümünde şüpheler

IŞİD ve YPG güçlerinin Kobani’deki çatışmalarını takip etmek amacıyla bölgede bulunan Lübnan asıllı Amerikalı gazeteci Serena Shim’in ölümü, görev yaptığı televizyon kanalı tarafından 'şüpheli' bulundu.


İran’dan yayın yapan Press TV muhabiri Serena Shim (30) ile kameraman Judy Irish’i taşıyan otomobil, karşı yönden gelen beton mikseri ile çarpışmıştı. Kazada evli ve bir çocuk annesi olduğu öğrenilen Shim hayatını kaybetmiş, kameraman Irish ise yaralanmıştı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağı Aligör mahallesindeki kazada ölen Amerikalı gazeteci Shim’in, doğum gününü kutladığı tarihten 9 gün sonra yaşamını kaybettiği ortaya çıktı.

İLGİNÇ YORUMLAR

Bölgeye geldiği ilk günden itibaren bölgede çekildiği fotoğrafları sosyal medya aracılığıyla arkadaşları ile paylaşan Shim’in, 15 Ekim’de gerçek zamanda ‘hava saldırısı’ anlamındaki ‘Air strike real time’ başlıklı fotoğrafına yapılan yorumlar dikkat çekti. Shim’in, sınır hattındaki patlamanın hemen ardından yükselen dumanlarla çekilmiş fotoğrafına arkadaşları tarafından yapılan yorumlarda, ‘Take care’ (kendine iyi bak), ‘Oh God! It is so close! Beware!’ (Allah’ım! o kadar yakın! Dikkat et!), ‘God bless U !’(Allah seni korusun) temennileri yer aldı.

Serena Shim‘in 2006 yılından itibaren Press TV’de çalışan Shim’in Amerikanın en büyük 11. şehri Detroit’te doğduğu ve uzun yıllar Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaşadığı öğrenildi.

Yaklaşık 1 yıldır İstanbul’da yaşayan Shim’in ölümü çalıştığı Press TV’de spikerlerden Marzieh Hashemi sunduğu bültende hüzünlü bir şekilde verildi. Shim’in casuslukla da suçlandığı hatırlatılan haberde, Shim’in kaldığı otele dönerken şüpheli bir trafik kazasıyla öldürüldüğü belirtildi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER