ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 15:00

Ameliyat parasını ihtiyaç sahiplerine verdi


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Ümmühan Dağdelen, ameliyatı için kendisine yapılan 7 bin 500 lirayı yardımı iade ederek, başka ihtiyaç sahiplerinin derdine derman oldu.

İzmir’de yaşayan Dağdelen'e, 10 yaşında duruş bozukluğu sebebiyle gittiği hastanede skolyoz teşhisi koyuldu. Tedavi için birçok hastane dolaşan Dağdelen, maddi imkânsızlıklar sebebiyle bir türlü ameliyat olamadı. MÜ Kamu Yönetimi 2. sınıf öğrencisi olan Dağdelen’e, hocaları ve sınıf arkadaşlarının girişimleri sonucu üniversite yönetimi ve Muğla Valiliği’nce ameliyat için gerekli 15 bin lira temin edildi.

İzmir Gazi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Servisi'nde Uzm. Dr. Emin Alıcı tarafından muayene edilerek tetkikleri tekrar yapılan Ümmühan Dağdelen’in, ameliyat olursa ömür boyu felç kalma riski bulunduğu söylendi. Bunun üzerine ameliyattan vazgeçen Dağdelen, Muğla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan kendisine yapılan 7 bin 500 liralık yardımı iade etme kararı aldı. Vali Yardımcısı Mestan Yayman’ı makamında ziyaret eden Dağdelen, bu parayı başka ihtiyaç sahiplerine vermek istediğini iletti. Yardımın 3 bin liralık kısmını, derme çatma bir evde yaşayan Servet Palabıyık’a tadilat için, 3 bin lirasını emekliliği gelen fakat maddi imkansızlıklar sebebiyle emekli olamayan bir kadına, bin lirasını ise Murat Atasoy’a bir dizüstü bilgisayar alması için verdi. Ümmühan Dağdelen, “Benim işime yaramayan paranın başkasına faydası olacağını düşünerek böyle bir karar aldım. İyi ettiğimi düşünüyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER