ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 01:09

Ambulans uçak yaralıları getirmek için Somali’ye hareket ediyor


Somali'nin başkenti Mogadişu'da Türk Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıda yalananlar Türk görevliler için ambulans uçak gönderiliyor.

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri yaralıların binanın yakınındaki hastaneye kaldırıldığını belirterek, Türkiye'den ambulans bir uçağın yaralıları getirmek için yola çıkacağını ifade etti. Yaralıların Türkiye’ye getirilmesi için Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçağının uçuş izinleri ile ilgili işlemlerin tamamlanmasının ardından Somali’ye hareket edeceği belirtildi. Ambulans uçakla Ankara’ya getirilecek yaralıların Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılacağı ifade edildi.

BOZDAĞ SALDIRIYI KINADI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden yaptığı açıklama da, Somali Mogadişu'daki Türk Büyükelçilik çalışanlarına yönelik hain saldırıyı nefretle kınadı. Mogadişu Büyükelçiliği’ne yapılan terör saldırısında hayatını kaybeden şehit polise Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalara dileyen Bozdağ, “Yaralılarımızın durumu iyi. Hayati tehlikeleri yok. Ambulans uçağımız, şehidimizi ve yaralılarımızı almak üzere gidiyor.” dedi.

CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER