ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:02

'Amatörleri spor fonundan mahrum etmeyin'


 Adana'da Büyükşehir Belediyesi'nin spor fonundan amatör spor kulübü ve oyunculara verdiği destekle ilgili eleştirilere tepki geldi. Bayanlar Futbol Süper Lig'inde mücadele veren Adana İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Metin Taylancı, Büyükşehir Belediyesi'nin spora destek için oluşturduğu ‘Spor Fonu’nda yaşanan kargaşanın amatör spor kulüplerine yansımaması gerektiğini bildirdi. Taylancı, eski dönemde deplasmana giderken bir minibüse verecek parayı spor fonundan almak için araya koymadığı kişi kalmadığını, bugün ise sıkıntı yaşamadıklarını söyledi.

Taylancı, Başkanvekili ve Basın Sözcüsü Ayfun Kaplan ve sporcularla birlikte, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Taylancı, "Son dönemlerde spor fonu ile ilgili oluşturulan bir takım fırtınalar var. Adana'da 85 amatör spor kulübü bulunuyor. Bunların birçoğu da spor fonundan desteklerle deplasmanlara gidiyor. Hepsi spor fonundaki bu kargaşadan mağdur. Bu olaylar amatör spor kulüplerine yansımasın. Çünkü yansıdığı andan itibaren burada zarar görecek kulüpler ve sporcular olacaktır." diye konuştu.

Takımın Başkanvekili ve Basın Sözcüsü Ayfun Kaplan ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın hiçbir ayrım yapmadan spor fonundan amatör takımlara destek verdiği bildirdi. Kaplan, "Birilerinin kendi arasındaki polemik yüzünden şu anda yarınımız ne olacak belli değil. Bizim, sporculara ve amatör spor kulüplerine destek olan herkesi alkışlamamız gerek." dedi.

"Belediye hiç yardım yapmazsa ne olacak, amatör takımların ve sporcuların durumu ne olacak." diye konuşan Kaplan, belediye ile yaşanan kavgaların spor camiasına bulaştırılmasını istemediklerini vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER