ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 17:50

"Amatör spora en büyük desteği AK Parti verdi"

"Amatör spora en büyük desteği AK Parti verdi"


AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Türkiye'de spor yatırımları açısından en büyük hizmeti AK Parti iktidarının yaptığını ve ülke genelinde amatör spor kulüplerine 10 yılda 71 milyon lira destek sağlandığını belirtti.

        Fuat Köktaş, Dikbıyık Belediyespor Başkanı İsa Kontbay ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında ağırladı. Dikbıyık Belediyespor'un çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan İsa Kontbay, takımla ilgili olarak istek ve taleplerini Köktaş'a iletti.

        Amatör spora en büyük desteği AK Parti iktidarının verdiğini belirten Köktaş, "Amatör faaliyetlerin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla spor kulüplerine yapılan yardımlarda okul spor kulüplerine ve engellilere yönelik faaliyet yapan spor kulüplerine öncelik verilmiştir. Talepte bulunan ve futbol dışındaki bir spor dalında faaliyet gösteren her spor kulübünün isteği değerlendirilerek bütçe imkânları çerçevesinde yardım yapılmaktadır. Bütçe imkânları doğrultusunda yardım ve destekler artarak devam edecektir. Yeni Büyükşehir Belediye Yasası'nın da getirdiği düzenlemeye göre belediyeler amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım da bulunabilecek. Gençleri spora teşvik etmek amacıyla spor malzemesi dağıtacak. Uluslararası müsabakalarda üstün başarı gösteren sporcuların yanında çalıştırıcılarına ve uluslararası müsabakalarda başarı gösteren öğrencilere ödül verebilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca her ile olduğu gibi büyük ilçelerde olmak üzere Gençlik Merkezleri açılmış, gençlerimizin spor yapmalarının yanı sıra eğitim ve kültür işleriyle de kendilerini geliştirmeleri amaçlanmıştır." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER