ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 21:05

Amasyalı hokeyciler artık 1. ve süper ligde mücadele edecek

Amasyalı hokeyciler artık 1. ve süper ligde mücadele edecek


Amasya Valisi Abdil Celil Öz, bulunduğu liglerden 1. Lig ve Süper Lig’e yükselen bayan ve erkek hokey takımlarını ödüllendirdi.

Amasya’nın Suluova ilçesinde düzenlenen müsabakalarda, Amasya Mesa Spor Bayan Hokey Takımı 1. Lig’e yükselirken, Amasya Gençlik Spor Erkek Hokey Takımı ise Süper Lig’e yükseldi.
Her iki takımında kazanmış oldukları başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Öz, Amasya’da sporun köklü bir geçmişi olduğunu hokey sporunun ise Türkiye’de kendisine henüz yeni yer bulan bir spor dalı olduğunu belirtti.

Amasya’da sporun her dalının güçlü olması gerektiğini ifade eden Öz, “Sporun her türlüsüne destek vermek taraftarıyız. Çünkü spor, insanı bünye olarak dinç tutmanın yanında, toplumların geleceği için de son derece önemlidir. Gençlerin bir araya gelmesi, disiplin, ahlak ve düzenli çalışma konusunda alışkanlık edinmeleri hayat boyu gelişimlerine yön verecektir. Bunun yanında takım sporlarını da çok önemsiyoruz. Çünkü bu bir dayanışma ve birlikteliktir, başarıyı ortak kazanmanın şeklidir.” dedi.

Amasya’nın spor altyapısı konusunda kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve stadyumun modernizasyonu gibi çok önemli çalışmaların olduğunu kaydeden Öz; “İlçelerimizde de buna benzer yatırımlarımız var. Bütün bu yatımlarla birlikte Amasya’da spor altyapısı daha fazla güçlenecek, farklı spor alanlarına, spor faaliyetlerine ortam hazırlayacağız. Bu nedenle güzel bir gelecek bekliyoruz. Hokey konusunda da hem süper lige hem de birinci lige takımımızın çıkmış olması bizleri mutlu ediyor. İnşallah yeni tesislerimizle bu çalışmalar devam edecektir. Yeni yetişen sporcularımıza örnek olacağınızı düşünüyorum. Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Amasya’da tesisleşme alanında yapılan çalışmaların sonucunda gerek sporcu sayısında, gerek yapılan faaliyetlerde artış sağlandığını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdin Acar, “ilimizde faal sporcu sayısında yüzde 300 lük bir artış olmuştur. İlimizde çim hokeyi alanında 6 tane kulübümüz faal olarak çalışmalarını yürütmekte ve kulüplerimizin başarılarının devam edeceğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Valili makamında gerçekleşen ziyaret sonunda, Amasya Hokey İl Temsilcisi Seyit Ahmet Kanık Vali Öz’e plaket takdim etti. Daha sonra Öz, genç sporculara çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER