ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 21:06

Amasya'da Polis Teşkilatı'nın 168. yılı kurban keserek kutladı

Amasyada Polis Teşkilatının 168. yılı kurban keserek kutladı


Polis teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Amasya’da da çeşitli etkinlikler kutlandı.

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde kurban kesimi ile başlayan kutlama, şehitlik ziyaretleri ile devam etti.
Amasya Valisi Abdil Celil Öz ülkede güvenlik hizmetlerini sağlayan teşkilatın çok önemli görevler icra ettiğini belirtip, "Polislik fedakârlık gerektiren çok şerefli bir meslektir.” dedi. Emniyet teşkilatının fedakârca 24 saat esasına göre çalıştığını belirten Öz, “Son yıllarda polis teşkilatımız kalifiye insan gücü olarak ve eğitime ağırlık vererek, en son teknolojiyi de kullanarak birçok alanda mücadele vermektedir. Polisimiz toplum destekli ve insan odaklı olarak çok önemli mesafeler aldı ve almaya da devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayan Vali Öz, “Memleketimizin üzerinde yanlış hesapları olanların planları bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada hep ters dönecektir. Bu güzide teşkilatlarımız ve devletimiz birlik beraberlik içinde nice 168 yıllara gidecektir.” şeklinde konuştu.

Tüm polis teşkilatının 168. yıldönümünü kutladığını belirten Amasya İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt ise polis teşkilatı olarak vatandaşların huzuru için mesai mevhumu gözetmeksizin çalıştıklarını söyledi. Polis teşkilatının güvenlik ve asayiş yanında birçok alanda da vatandaşların yanında olduğunu ifade eden Bayazıt; “Polis teşkilatı var olduğu sürece vatandaşlarımız her alanda bizlerden yardım isteyebilir.” diye konuştu.

Yapılan duaların ardından Tekirdede Mezarlığı'nda şehit polis memuru Nihat Bulut ile askeri şehitlik ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER