ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:54

Amasya'da kaçakçılık operasyonu


Amasya'da polisin yaptığı kaçakçılık operasyonlarında bir ruhsatsız tabanca, 66 bin 890 paket gümrük kaçağı sigara, 113 adet cep telefonu ve bir adet tezkeresiz av tüfeği ele geçirildi. Operasyonlarda 11 kişi yakalandı.

        İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, uluslararası karayolu üzerinde bulunması nedeniyle, komşu ülkelerden doğu illerine kaçak yollardan girerek, terörün finansmanı için yapılan birçok kaçakçılığın batı illerine sevkiyatının, Amasya üzerinden gerçekleştiğini belirtti.

        Bayazıt, şu bilgileri verdi: "Bu nedenle Taşova ilçesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapmış olduğumuz uygulamalarda, bir adet ruhsatsız silah, 2adet şarjör ve 304 adet mermi, 66 bin 890 paket gümrük kaçağı sigara, 113 adet değişik markalarda ve imei klonlama işlemi yapılmış cep telefonu ve bir adet tezkeresiz av tüfeği ele geçirilmiştir. Yakalanan cep telefonlarının piyasa değeri 15 bin lira, sigaraların değeri ise 401 bin 340 liradır."

        Bayazıt, cep telefonu satın alırken vatandaşların mağdur duruma düşmemeleri için faturalı telefon almalarını ve imei numarasını, Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu'nun (BTK) web sayfasındaki Mobil Cihaz Kayıt Sistemi'nden (MCKS) sorgulamalarını istedi.

        Öte yandan operasyonlarda yakalanan Necdet S., Şeref Kağan Ö., Abdürrezzak A., Abdullah K., Kağan B., İbrahim K., Hüseyin K., Mehmet K., Savaş S., Cemalettin K. ve Çetin K. İsimli şahıslar hakkında soruşturma başlatıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER