ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 21:23

Amasya Üniversitesi öğrencilerinden ağaçlandırma çalışması

Amasya Üniversitesi öğrencilerinden ağaçlandırma çalışması


Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, Doğan Tepe Nahiyesi yakınlarındaki Nöbet Tepe-İlgazi Mevkiine 500 adet çam ağacı fidanı dikti.

Uygulamadaki amacın, boş alanların ağaçlandırılması olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri, “Ülkemizin en önemli sorunlarından biri, erozyon ile karşı karşıya kalmasıdır. Dolayısı ile her yıl tonlarca toprak ve verimli tarım alanlarının erozyon nedeniyle yok olmasını önlemek, ağaçsız ve boş bulunan alanların ağaçlandırılması gerekmektedir.” dedi.

Toplam 23 öğrencinin katılımı ile bu çalışmayı yürüttüklerini belirten Doç. Dr. İleri, Önce Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şubesi ile irtibata geçtiklerini, projeyi anlattıklarını, müdürlüğün sağladığı gerekli teknik bilgi ve malzeme ile gösterilen alana gidilerek bu projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi. İleri, şunları kaydetti:

“Orman bitki örtüsü, erozyon, sel ve taşkınlıklar ile insan sağlığını tehdit eden hava kirliliğini önlemektedir. Bunun yanında, ormanlar birçok canlı türünü de barındırmaktadır. Bu amaçla uygulamada yer alan Mustafa Yüksel, Fatih Köse, Nimet Topaç, Tuğba Yıldız, Şerife Turna, Kader Akbıyık, Enes Bulut, Betül Yüksel, Emine Kaya, Esra Kırat, Neslihan Özbek, Ahmet Salih Duman, Duygu Çelik, Enes Onur, Sevda Doğan, Uğur Çalışkan, Mehmet Aslan, Hilal Tomakin, Damla Kirpiksiz, Selçuk Güngör, Behzat Kartal ve Emine Sarı ile ağaçlandırma faaliyetleri sırasında yardımlarını esirgemeyen Orman Mühendisi Ali Coşkun ve yardımcılarına teşekkür ederim.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER