ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 10:32

Amasya polisi kalpazan ve akaryakıt kaçakçılarına göz açtırmıyor

Amasya polisi kalpazan ve akaryakıt kaçakçılarına göz açtırmıyor


Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, çeşitli tarihlerde yapmış olduğu operasyonlarda çok sayıda sahte para ve kaçak akaryakıt ele geçirdi.

Ramazan Bayramı'nı fırsat bilerek piyasaya sahte para sürmek isteyen kalpazanlar Amasya polisine takıldı. Yapılan bir ihbarı değerlendiren Amasya Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri, Cem Ç. (25) yönetiminde 05 LD 048 plakalı araçta yapmış oldukları aramada, vites kolunun atlına gizlenmiş 223 adet 50 liralık sahte banknot ele geçirdi. Aynı araçta bulunan Murat K. üzerinde yapılan aramada ise 1 adet sahte 50 lira ve piyasa değeri 800 lira olan 2 adet kaçak cep telefonu ele geçirildi. Şüpheliler yapılan soruşturmanın ardından adliyeye sevk edildi.

Son günlerde sahte para olaylarının arttığına vurgu yaparak, esnafı sahte paraya karşı uyaran Amasya İl Emniyet Müdür Cemil Bayazıt, “Bayram öncesi piyasaya sahte para sürmek isteyenlere karşı esnafımız daha da uyanık olması gerekmektedir. Esnafımızın alışveriş sonrası sahte para alarak üzülmesini istemiyoruz. Alışveriş esnasında sahte para tespit etmesi halinde 155 Polis hattını vakit kaybetmeden aramalarını önemle rica ediyorum.” diye konuştu.

Kaçak akaryakıt konusunda da oldukça sıkı takip yapan Amasya İl Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri, Merzifon’da faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunda yapılan çalışmada 71 EY 219 plakalı araçtan kaçak motorin boşaltıldığı tespit edildi. Toplam 25 bin 788 litre olduğu belirlenen kaçak motorine el konuldu. Tanker sürücüsü Cemil E. (43), istasyon sorumlusu Fehmi A. (59) ve Sabahattin E. (39) hakkında Kaçakçılık Kanunu ve Vergi Usul Kanunu'na muhalefet suçlarından soruşturma yapıldı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER