ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:47

"Amacımız halka en iyi hizmeti sunmak"

"Amacımız halka en iyi hizmeti sunmak"


Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesinin Belediye Başkanı Mehmet Sağlam, amaçlarının belde halkına en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyledi.

        Mehmet Sağlam, yaptığı açıklamada, 2009 yılında görevi devraldıklarından bu yana halkın istekleri doğrultusunda çalıştıklarını belirtti. Sağlam, "Biz göreve gelmeden önce beldemiz çamurdan, çukurdan ve tozdan geçilmiyordu. Göreve gelir gelmez alt yapı ve üst yapıya büyük önem verdik. Bahçelievler Mahallesi’nde, cadde ve sokaklarımızda 20 bin metrekare kilitli parke döşeme çalışması yaptık. Çiftlik Mahallesi'nde 2 bin kişilik düğün salonu, çocuk parkı ve doğalgaz çalışmaları tamamlandık. Yol yapım çalışmalarında 5 kilometre yolumuzun asfaltını attık. Kışın çamurdan yazın tozdan geçilmeyen beldemizi yaşanılır örnek bir kent haline getirmek için çalışıyoruz. Bunun ağaçlandırma çalışmalarımızda devam ediyor." dedi.

        Beldede doğalgaz kullanımının her geçen gün arttığını kaydeden Sağlam, "Hava kirliliğinin önüne geçilmesi açısından doğalgaz kullanımının yaygınlaşması gerekir. 4 yıl öncesine kadar 130 olan doğalgaz abone sayısı bugünlerde Bin’e yaklaşmış durumdadır. Belde sakinlerimizin çoğu gelir seviyesi düşük ailelerdir ve bugün bir büyük mutfak tüpünün fiyatı herkesçe malumdur. Doğalgaz kullanan evlere aylık 10 TL. Mutfakta kullandığı ücret geliyor bu da aile bütçesine önemli katkı sağlıyor." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER