ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Haziran 2013 Cuma 14:33

Altıparmak: "Ortak akılla hizmet edeceğiz"

Altıparmak: "Ortak akılla hizmet edeceğiz"


Valiler Kararnamesi’yle Erzurum’a atanan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, görevine başladı. Vali Altıparmak için Valilik binası önünde karşılama töreni düzenlendi.

Uçakla Erzurum'a gelen Altıparmak'ı havalimanında vali vekili Naci Aktaş ile vali yardımcıları Mehmet Gök, Özgür Arslan ile İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Akgün ve İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız karşıladı.

Vali Altıparmak için ikinci karşılama töreni Valilik binası önünde gerçekleştirildi. Buradaki karşılama töreninde Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer, kaymakamlar, bürokratlar ve muharip gaziler tarafından çiçekle karşılandı. Polis tören mangasını selamlayan Altıparmak, daha sonra makamına geçerek, kendi 'göreve başlama' yazısını imzaladı. Makamda kısa bir süre dinlenen Altıparmak daha sonra basın toplantısı düzenledi.

ORTAK AKILLA HİZMET EDECEĞİZ

Vali Ahmet Altıparmak, Erzurum'un Türk kültür ve tarihinde önemli bir yeri bulunduğunu söyledi. Nene Hatun'u, İbrahim Hakkı'yı ve Alvarlı Muhammed Lütfi Efe'yi yetiştiren bir şehirde çalışmanın kendisini mutlu edeceğine dikkat çeken Altıparmak, "Tarihte destansı mücadelere imza atan, İbrahim Hakkı Hazretleri'ni, Alvarlı Efe Hazretleri'nin yetiştiği Dadaşlar arasında çalışmak mutlu edecek. Erzurum ülkemiz için çok özel bir şehir." dedi.

Vali Altıparmak, insan odaklı çalıştığını ve ortak akla önem verdiğini de sözlerine ekleyerek, "Sivil toplum kuruluşları, üniversitese ve kamu olarak devlet ortak aklı ile çalışacağız. Erzurum'a ortak akılla hizmet etmeye gayret göstereceğiz. Erzurum'a basın aracılığıyla selamlarımı sunuyor ve şehre görevimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER