ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 23:28

Altınözü'ndeki patlama anları amatör kameraya yansıdı


Hatay'ın Altınözü ilçesinde bir evin deposunda bulunan kaçak mazotların patlaması sonucu 9 vatandaş hayatını kaybetti. Patlamanın ardından yaşanan panik, bir cep telefonu tarafından saniye saniye görüntülendi.

Altınözü’ne Tanışma Köyü’nde jandarma kaçak mazot ihbarı yapılması üzerine köydeki bir eve operasyon düzenledi. Baskın sırasında ev sahibi ile jandarma arasında çıkan tartışmanın ardından ev sahibi, 3 katlı evin altındaki mazot deposu olarak kullanılan akaryakıt tankerini ateşe verdi. Hatay Valiliğince 10 olarak açıklanan ölü sayısı daha sonra 9 olarak düzeltildi. Patlamada Abdulgafur Bayraktar, İbrahim Bayraktar, Ahmet Bayraktar, Ali Bayratar, Mustafa Arslan, Ahmet Güllü, Ahmet Karabiber, Hikmet Danış ve soyadı öğrenilemeyen Şükrü isimli bir kişi hayatını kaybetti.

BÜYÜK PANİK YAŞANDI

Patlamanın hemen ardından köyde büyük panik yaşandı. Telaşa kapılarak olay yerine koşan köylüler, bina yakınlarında buldukları yaralıları, alandan uzaklaştırmaya çalıştı. Bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde siyah dumanlar gök yüzüne yükseliyor. Görüntülerde olay yerine koşan vatandaşların canlarını hiçe sayarak patlama olan binayı yakından seyretmeleri ise dikkat çekti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER