ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2013 Cuma 10:18

Altındağ’da 7 bin çocuk çevre müfettişi oluyor

Altındağda 7 bin çocuk çevre müfettişi oluyor


Ankara’nın Altındağ bölgesinde 66 ilköğretim okulundaki 4. sınıf öğrencileri, Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın 'Çevre Müfettişleri Eğitim ve Tiyatro Projesi'ne katıldı.

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde pilot bölge olarak seçilen 15 belediyeden biri olan Altındağ Belediyesi, çocukları çevre konusunda bilinçlendirme çalışması başlattı. Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri, bu çerçevede çevre temizliği konusunda çocuklara eğitim verdi. Eğitimlerin ardından bakanlık tarafından dağıtılan çipli kartlar ile 4. sınıf çocukları çevre müfettişi oldu. Projeye katılan çocuklara top, çöp poşeti, şapka, dergi ve çiçek tohumu dağıtıldı.

TİYATRO İLE ÇEVRENİN ÖNEMİ ANLATILDI

Projenin tanıtımı kapsamında 'Çevre Çiçekleri' adlı bir de çocuk tiyatrosu sergilendi. Oyunun Necip Fazıl Kültür Merkezi’ndeki ilk gösterimine farklı okullardan 600 öğrenci katıldı. Bir hafta boyunca sürecek gösterimler sonunda toplam 7 bin öğrencinin oyunu izlemesi hedefleniyor.

Çevre Müfettişleri Projesi ile küçük müfettişler, bulundukları yerde çevre ile ilgili bir olumsuzluk tespit ettiklerinde bunu Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 341 46 01 numaralı telefonları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Alo 181 numaralı hattına bildirecek. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER