ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 09:53

Altın hırsızlarına operasyon


İstanbul’da, çaldıkları altınları kuyumculardan satın aldıkları altınların arasına katarak satmaya çalışan çeteye operasyon düzenlendi. Çete üylerinden bir kişi gözaltına alındı. Polis, kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Kağıthane’de bir kuyumcunun ihbarı üzerine yüklü miktarda altın satmaya çalışan şahıslar takibe alındı. Talatpaşa Caddesi üzerinde bir kuyumcuya çok sayıda bilezik, alyans ve çeşitli takılardan oluşan 33 bin lira değerinde altın satan çeteye operasyon yapan polis, şüphelilerden birini yakaladı. Takip ettiği bir araca da el koydu. Ancak çetenin biri kadın 4 üyesi polisin fark etmediği ve çalıntı olduğu belirlenen bir başka araçla kaçarak izlerini kaybettirdi. Kaçan araçta da yüklü miktarda altın olduğu belirtildi.

Polis satış yapılan kuyumcunun güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Kuyumcunun verdiği bilgilere göre çete birkaç gün önce aynı yerden 20 bin lira değerinde altın almış. Bu şekilde kuyumcuya güven veren çete dün, arasına çalıntı olduğu değerlendiren altınları da katarak aynı kuyumcuya 33 bin liraya sattı.

Çete daha önce uğradığı bir kuyumcunun şüphelenmesi ve ihbarı üzerine Kağıthane polis ekipleri tarafından takibe alındı. Operasyon yapan polis takip ettiği aracı ve Ö.B. adlı şüpheliyi yakaladı.

Çetenin satış yaptığı kuyumcunun güvelik kamerası görüntülerini inceleyen ve şüphelilerin eşkallerini belirleyen polis altınlara da el koydu.Kuyumcunun verdiği bilgiye göre aldığı altınların çoğu daha önce kendi sattıkları altınlar. Çoğu bilezik olan altınları inceleyen polis iki alyansta Güzide ve Alper isimlerinin yazılı olduğunu belirledi. Polis şimdi hem kaçan şüphelileri hem de alyansların sahibini arıyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER