ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:56

Altın hırsızları güvenlik kamerasında


Pendik’te bir mimarın evinden yaklaşık 150 bin liralık ziynet eşyası çalan 2 hırsız güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Hırsızların Mimar Gülbin G.’yi takip etmeleri, çaldıkları altın ve pırlantaları ceplerine saklamaları da kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay 2 hafta önce Pendik Şeyli Mahallesi’nde yaşandı. Evinde kızıyla yalnız yaşayan 69 yaşındaki Mimar Gülbin G., markete gitmek üzere evinden ayrıldı. Kızı da bu sırada bahçedeki sokak köpeğine yiyecek vermek için dışarı çıktı. Anne ile kızın evden ayrılışından sadece bir dakika sonra apartman girişine gelen kimliği belirsiz 2 hırsız bir kart yardımıyla kapıyı açtı. Ardından mimarın dairesine yönelen hırsızlar, çelik kapının göbeğini patlatıp içeri girdi. Dairede yaklaşık yarım saat kalan hırsızlar, evdeki ziynet eşyalarını aldı. Hırsızlar Gülbin G.’ye ait kolye, bulgari set, çeyrek altınlar, inci küpeler, bileklikler, yüzükler gibi çok sayıda pırlanta, mücevher ve altını da çaldı.

Hırsızlık olayı Gülbin G.'nin yaşadığı binanın ve sitenin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, hırsızların dikkat çekmemek için çaldıkları malzemeleri ceplerine koydukları görülüyor. Bu arada, çalınan malzemelerin piyasa değerinin 150 bin liranın üzerinde olduğu, eşkalleri belirlenen zanlıları yakalamak içinde çalışma başlatıldığı öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER