ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 15:59

Altaylı, yeni Başbakan'ı ilan etti

Altaylı, yeni Başbakanı ilan etti

Fatih Altaylı, Başbakan Erdoğan'ın Köşk'e çıkması durumunda yeni Başbakan'ın kim olacağına ilişkin görüşlerini açıkladı.


Fatih Altaylı yeni Başbakanı ilan etti. Fatih Altaylı, Başbakan Erdoğan'ın Köşk'e çıkması durumunda AKP'nin başına geçecek ismi yazdı. Gazeteci Fatih Altaylı, 2015 seçimlerine kadar Bülent Arınç'ın Başbakanlık yapacağını sonrasında ise Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan olacağını yazdı.

Fatih Altaylı, köşesinde başbakanlık falına baktı. "İbre Davutoğlu'nu gösteriyor" başlıklı yazısında Ak Parti'nin ileri gelen bir ismiyle görüşen Altaylı, izlenimlerini aktardı. İşte o yazıdan bir bölüm:

Hükümet ile Çankaya'nın arasının iyi olması lazım

"Erdoğan etkili ve yetkili bir Cumhurbaşkanlığı planlıyor. Böyle bir durumda hükümet ile Çankaya'nın arasının iyi olması lazım. Abdullah Bey böyle bir Başbakanlık yapmaz" diye düşünüyorlar. Davutoğlu'nun ise daha uyumlu bir profil çizeceğini umarak "Davutoğlu" diyor hem vekiller, hem teşkilat.

Yani Erdoğan Çankaya'ya çıkmayı ister ve bunu başarabilirse, Türkiye'nin yeni Başbakan'ı Ahmet Davutoğlu olacak gibi duruyor. Bunu söyleyenlerin bir de "ara formülü" var. Ağustos 2014'ten yani Cumhurbaşkanlığı seçiminden önümüzdeki genel seçimlere kadar geçecek 11 aylık süre için de "Bülent Arınç formülü". (Milliyet)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER