ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 13:28

Almanya'daki yangın faciası


Almanya'nın Backnang kentinde çıkan yangında yaralanan Sami Soykan'ın Kırşehir'de yaşayan kardeşi Selahattin Soykan, cenazelerin Kırşehir'de defnedilmesi konusunda Almanya'dan bilgi beklediklerini söyledi.
     Soykan, Kırşehir'in Güldiken Mahallesi'ndeki evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşi Sami Soykan'ı ve yeğenlerini 16 yıldır görmediğini ifade etti.
     Yangını duyunca büyük bir şok yaşadıklarını belirten Soykan, ''Lafın bittiği yer. Allah kimsenin evine böyle bir acı vermesin. Geride kalanlarına Allah sabırlar versin. Rabbim kimsenin evine böyle bir ateş düşürmesin. Takdiri ilahi. Yapacak bir şey yok. Elden hiç bir şey gelmiyor. Keşke canımızdan can verebilsek. Ama, telefonla sürekli görüşüyorduk'' dedi.
     Dedesi ve babaannesinin mezarlarının Kırşehir merkezdeki Kümbetaltı Mezarlığı'nda bulunduğunu dile getiren Soykan, cenazelerin Kırşehir'de defnedilip defnedilmeyeceği konusunda şu anda net bir bilgileri olmadığını vurguladı.
    
     -''Kardeşimin yanında olmak istiyorum''-
    
     Kendisinin de Almanya'ya kardeşinin yanına gitmek istediğini ama imkanı olmadığını aktaran Soykan, şunları kaydetti:
     ''Benim şu anda kardeşimin yanında olmam gerekirdi. Bütün aile orada toplanmış vaziyette. Babam, annem, kardeşlerim hepsi zaten orada. Diğer kardeşimden aldığım bilgiye göre, Sami kardeşim yoğun bakımda. Sizin aracılığınızla bir ricam var. Dışişleri Bakanlığımız, Başbakanlığımız ve Cumhurbaşkanlığımızın konuya hakim olduğunu ve araştırıldığını öğrendim. 16 yıldır hasret olduğum kardeşimi ve yeğenlerimi görmedim. Bir şekilde onların yanında olmayı arzu ediyorum. Sesimi bu şekilde duyurursanız memnun olurum. Cenazelerin nerede gömüleceği konusunda bir bilgim yok. Almanya'daki kardeşim beni arayacak. Oradan bir bilgi edineceğiz. Biz de bilgi bekliyoruz. Telefonları hep kapalı ve bütün aile orada.''
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER