ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mart 2013 Pazar 21:55

Almanya'da yangın faciası


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya'nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Backnang'da çıkan ve 8 Türk'ün yaşamını yitirmesine neden olan yangına ilişkin, ''Bunun ne olduğuyla ilgili bütün görevlilerimiz, büyükelçilik mensupları, oradaki bütün ilgililerimiz yoğun bir çaba içerisindedirler. Daha önce maalesef yakmalar, kundaklamalar, öldürülen sekiz vatandaşımız, bütün bunlar hep olduğu için her şeyi, her ihtimali düşünerek hareket ediyoruz ama şu anda hemen bir şey söylemek de doğru değil'' dedi.
     Cumhurbaşkanı Gül, resmi ziyaret için geldiği İsveç'te konakladığı Grand Hotel'de, heyetindeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.
     Almanya'daki yangına ilişkin son gelişmelerin sorulması üzerine Gül, olayı ''büyük bir acı'' olarak niteleyerek, acıları paylaştığını söyledi.
     Gül, şunları kaydetti:
     ''Bunun ne olduğuyla ilgili bütün görevlilerimiz, büyükelçilik mensupları, oradaki bütün ilgililerimiz yoğun bir çaba içerisindedirler. Alman makamlarıyla da hep görüşülüyor. Daha önce maalesef yakmalar, kundaklamalar, öldürülen sekiz vatandaşımız, bütün bunlar hep olduğu için her şeyi, her ihtimali düşünerek hareket ediyoruz ama şu anda hemen bir şey söylemek de doğru değil. Ama oradaki bütün görevlilerimiz titizlikle işin aslını öğrenecekler.''
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER