ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 11:55

Almanya'da ölen Türkler Afyon'da defnedilecek


Almanya'da bir apartmanda çıkan yangında çocuklarıyla birlikte hayatının kaybeden Nazlı Özcan Soykan’ın cenazesi özel bir uçakla memleketi Afyonkarahisar’a getiriliyor. Ölenlerin defnedilmesi için Afyonkarahisar Belediyesi tarafından şehir mezarlığında 8 tane kabir yeri hazırlandı.

    Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun girişimleriyle ölenlerin yakınlarının da bulunduğu 30 kişilik bir uçak, sabah saatlerinde Almanya’ya gitti. Anne ve çocuklarını Almanya makamlarından teslim alacak uçak, saat 14.30 civarında Afyonkarahisar Zafer Havalimanı’na iniş yapacak. Buradan karayolu Afyonkarahisar’a getirilecek olan cenazeler, Asri Mezarlık'ta toprağa verilecek.

    Özcan ve çocuklarının ölümü Afyonkarahisar’ın Gezler köyündeki akrabalarını da derin üzüntüye boğmuştu. Özcan'ın Gezler köyünde yaşayan amcası Şükrü Özcan(68), yeğeni ve çocuklarının ölüm haberiyle sarsıldıklarını söylemişti. Almanya'da bulunan küçük kardeşi Sadık Özcan'ın kendisine telefon etmesi üzerine olayı öğrendiğin ifade eden Özcan, "Derin üzüntü yaşıyoruz. Şok olduk. Hayatını kaybeden yeğenim kardeşim Halil Özcan'ın kızı oluyor. Türk makamlarından bu işin peşini bırakmamalarını ve olayın aydınlatılmasın istiyoruz.” açıklamasında bulunmuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER