ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 16:30

Almanya İçişleri Bakanı Maiziere, Soçi'ye gidecek


Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Kış Olimpiyat Oyunları'nı izlemek ve Alman sporcuları desteklemek amacıyla şubat ayında Rusya'nın Soçi kentine gideceği bildirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Maiziere'nin, Alman sporcuları desteklemek ve Kış Olimpiyat Oyunları'nı izlemek amacıyla Soçi'ye gideceği ve ziyarete ilişkin detayların ocak ayında belli olacağını kaydedildi. İçişleri Bakanı Maiziere, aynı zamanda spordan da sorumlu bulunuyor.

Öte yandan Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, bu ay başında Kış Olimpiyat Oyunları'na gitmeyeceği açıklanmıştı. İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch) Almanya Sözcüsü Wolfgang Büttner, Gauck'un söz konusu kararla Rusya'daki insan hakları ihlallerine ve Soçi'deki sorunlara dikkat çektiğini belirtmişti.

Alman Yeşiller Partili Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Barbara Lochbihler de Cumhurbaşkanı Gauk'un Soçi'ye gitmesinin Rusya'daki sisteminin değerini artıracağı, bundan dolayı Gauck'un verdiği kararın iyi bir sinyal olduğu değerlendirmesinde bulunmuştu.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER